Warsztaty zakończone spektaklem

  0

  31.07.2011 r. zakończyły się warsztaty aktorskie i muzyczne zorganizowane w Großhennersdorfie przez niemiecką organizację Lanterna Futuri, w których udział wzięło 30 młodych osób z Czech, Niemiec i Polski. Jednym z uczestników był świdniczanin Piotr Parobiec.

  Wakacyjne tournée pod nazwą „Lanterna Somer Special 2011” objęło 4 miasta – czeski Liberec (2 występy), niemieckie Drezno (2 występy)  oraz Jelenią Górę (1 występ) i Kamienną Górę. – Niestety, w tym ostatnim mieście nie udało się nam wystąpić. Występ zepsuła pogoda, ale i tak uważam, że zarówno warsztaty i tournée było na najwyższym poziomie – mówi Piotr. Warsztat teatralny prowadził wrocławski aktor i  bułgarska aktorka, natomiast muzyczny niemieccy muzycy. – Nigdy wcześniej nie brałem udziału w tak dobrze zorganizowanych międzynarodowych warsztatach – podsumowuje Piotr. – Młodzież była uzdolniona i każdy przyjechał z zapałem do ciężkiej pracy. Przez 2 tygodnie pracowaliśmy nad jedną produkcją. Naszym ”dzieckiem” został spektakl uliczny pt. „Sztuka połowicznego rozpadu”- gdzie znika miłość? Przekonywał on, że miłość jest najważniej.

  Kolejny etap szykowany jest na zimę przyszłego roku,  a ostatni na lato za rok. Po trzech etapach planowane jest wielkie międzynarodowe tournée z kilkoma edukacyjnymi spektaklami.

  Poprzedni artykułWirus na pielgrzymce
  Następny artykułZobacz, jak dbać o psa