Walczyli o Puchar Starosty

  6

  Wczoraj miłośnicy kolarstwa górskiego mogli spróbować swoich sił podczas rozegranego w Świdnicy wyścigu Grand Prix MTB Świdnica 2011. Trasa okrężna wyścigu miała długość 1.600 metrów ze startem i metą przy ulicy Polna Droga nad zalewem Witoszówka. Sportowcy walczyli o Puchar Starosty Świdnickiego.

  Kolarze startowali w sumie w 10 kategoriach. Dodatkowo walczyli o punkty w klasyfikacji drużynowej. Do przejechania mieli od 2 do 9 okrążeń w zależności od kategorii wiekowej.

  Kolarstwo górskie jest obecnie w Polsce bardzo popularne. Wszystko dzięki m.in. wspaniałej postawie Mai Włoszczowskiej, która na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobyła srebrny medal oraz tytułu mistrzyni świata w roku 2010.

  – To właśnie na trasach Grand Prix MTB wychowała się Maja Włoszczowska, a także inni najlepsi polscy kolarze górscy. Z myślą o nich organizowane są tego typu imprezy. – mówi starosta świdnicki Zygmunt Worsa. – To na takich wyścigach zawodnicy z młodszych kategorii uczą się kolarstwa, poznają jego tajniki. Starty w Grand Prix MTB dają im niepowtarzalną szansę podpatrywania kolarzy ze starszych kategorii, a także możliwość rywalizowania na świetnie przygotowanych trasach. – dodaje starosta

  W poniedziałkowym maratonie wzięło udział w sumie ok. 70 kolarzy w wieku od 10 do 42 lat

  Monika Żmijewska

  rzecznik prasowy

  Starostwa Powiatowego w Świdnicy

  Poprzedni artykułModa, biżuteria i teatr w Krzyżowej
  Następny artykułW rocznicę Cudu nad Wisłą