Ruszył Festiwal Gitarowy w Krzyżowej

  0

  Festiwal potrwa od 1 do 8 sierpnia. Podczas jedenastej edycji Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej pojawią się mistrzowie muzyki o międzynarodowej renomie. Przeprowadzą warsztaty indywidualne i grupowe z zakresu gitary klasycznej, elektrycznej, akustycznej, jazzowej, basowej, flamenco, a także tańca flamenco. Widzowie będą mogli wysłuchać kilku koncertów w Krzyżowej i we Wrocławiu.

  Tegoroczna edycja Letniego Festiwalu Gitary to kontynuacja poprzednich warsztatów muzycznych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, na których gościli znani w świecie gitarzyści i wykładowcy, tacy jak Jorge Morel – mistrz gitary klasycznej z Argentyny, Wojtek Pilichowski – mistrz gitary basowej, Tommy Emmanuel – australijski gitarzysta fingerstyle, Joscho Stephan Quartett – swingujący jazzmani z Niemiec, czy wielu polskich profesorów, gitarzystów basowych i elektrycznych.

  Pod bacznym okiem doświadczonych i znanych artystów uczestnicy zagłębią się w świat muzyki i tańca. Krzysztof Pełech czy Andrea Vettoretti poprowadzą zajęcia indywidualne z gitary klasycznej. Antonello Lixi (Włochy) przybliży uczestnikom festiwalu muzykę dawną i stworzy zespoły kameralne. W tajniki nauki improwizacji oraz gitary jazzowej wprowadzi miłośników muzyki Marcin Olak. Warsztaty z Fingerstyle poprowadzi Piotr Restecki, natomiast Agata Teodorczyk zajmie się nauką tańca flamenco, która będzie również integralną częścią warsztatów.

  -To, co na pewno wyróżnia festiwal w Krzyżowej to udział wielkich gwiazd gitary z całego świata, jak i różnorodność oferty – różne style gitary, warsztaty tańca flamenco, no i co tu ukrywać wyjątkowość miejsca, w którym się odbywa i jakim jest Krzyżowa – mówi Krzysztof Pełech, dyrektor artystyczny i mistrz gitary klasycznej.

  Co wieczór, w zamkowej piwnicy zwanej na festiwalu „Piwnicą Dżemową”, spotykać się będą wykładowcy warsztatów oraz uczestnicy, by wspólnie muzykować, doskonalić sztukę improwizacji i tworzyć. Piwnica w tym czasie otwarta jest również dla wszystkich wolnych słuchaczy spoza festiwalu, bez względu na wiek i umiejętności. Tu będzie można usłyszeć koncerty między innymi Kuby Niedoborka (gitara flamenco), Marcina Olaka (gitara jazzowa), Kuby Potasińskiego (gitara klasyczna) oraz uczestników warsztatów.

  W ramach podsumowania Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej będzie miał miejsce Koncert Finałowy z Antonello Lixi wraz z występami tańca flamenco pod przewodnictwem Agaty Teodorczyk. Koncert ten rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 19:30 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, na który organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

  Cena biletu: 25 zł.
  Dzieci do lat 10 – wstęp wolny!


  Poprzedni artykułNapadał na SKOK-i. Wpadł
  Następny artykułKoniec strachu w zaułku