Odkryją tajemnice Gór Sowich

  11

  Znane czy nieznane? Już w najbliższy weekend 3 rodziny z regionu wałbrzyskiego będą miały okazję na własnej skórze odkryć najbardziej strzeżone tajemnice Gór Sowich. Spotkają prawdziwą wiedźmę rzucającą zaklęcia, będą specjalistycznym sprzętem poszukiwać bursztynowej komnaty i chwycą w dłonie miecze, by walczyć o damy. Jeśli pomyślnie przejdą wszystkie próby – już niedługo podobna atrakcja będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

  Zamek Grodno

  Świdnicki portal Znanenieznane.pl, który w maju i w czerwcu zasłynął ogólnopolską akcją zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą na Sejm Dzieci i Młodzieży znów zaskakuje. Tym razem chce udowodnić, że Góry Sowie to niekończąca się kopalnia pomysłów na weekendową, rodzinną wycieczkę i z powodzeniem mogą konkurować z zagranicznymi kurortami. Zamiast jednak referować teorię, portal postanowił dowieść tej tezy na „żywych organizmach”. – Portal Znanenieznane.pl promuje rodzinne wyjazdy po Polsce. Nie jesteśmy tylko internetowym narzędziem konfigurowania wycieczek, ale przede wszystkim objęliśmy funkcję autorytetu. Na podstawie przeprowadzanych audytów w placówkach turystycznych, z pełną świadomością polecamy te najlepsze, wskazując konkretne przykłady łączenia ofert. Właśnie w wyniku kilkumiesięcznych wizyt w obiektach turystyczno – rozrywkowych w regionie wałbrzyskim stworzyliśmy gotowe pakiety, z których będzie można za pośrednictwem naszej strony skorzystać. W najbliższy weekend jeden z tych pakietów przetestujemy na rodzinach ze Świdnicy i z regionu wałbrzyskiego – informuje Justyna Wojciechowska z portalu Znanenieznane.pl.

  3 dni – 3 Zbiory Tajemnic

  Do plenerowego laboratorium zaproszone zostały trzy pełne rodziny – rodzice z dziećmi. Wszyscy od 13 do 15 sierpnia będą kolekcjonerami niezapomnianych emocji. W pierwszym dniu odkryją tajemnice Zamku Grodno. – Mianowanie na Rycerzy, otwarcie bramy zamku czarodziejskim zaklęciem, próba smaku, powonienia i słuchu. Między innymi takie atrakcje przygotowaliśmy na sobotę. Ważne, że poszczególne etapy nie będą prezentowane w formie spektaklu, w którym rodziny miałyby być biernymi widzami. Wszystkie tajemnice będą musieli własnoręcznie zbadać, odkryć, czyli złapać za miecz, wypić miksturę, odnaleźć źródło dźwięku – zdradza Bogusława Panek z portalu Znanenieznane.pl.. Łatwo nie będzie również w następnych dniach. 14 sierpnia wojskowym, autentycznym samochodem wszyscy przewiezieni zostaną do kompleksu Włodarz, gdzie wejścia bronił będzie niemiecki oficer. W taki sposób rozpocznie się Dzień Partyzancki. – Na miejscu rodziny otrzymają specjalistyczny sprzęt, którym będą poszukiwać bursztynowej komnaty. Przepłyną łodzią w podziemnych korytarzach i wejdą do pomieszczeń, które na co dzień są niedostępne dla turystów – wyjawia Bartosz Miara z portalu Znanenieznane.pl. Trzeci dzień to dzień arystokracji, czyli odkrywanie zakamarków w Pałacu Jedlinka. Tutaj uczestnicy testowanego projektu zobaczą m.in., jak się strzela z muszkietu . – Będzie można rzucić jajem w muszkietera, wyrobić swoją rodową pieczęć, czy ozdobić własnoręcznie elegancką porcelanę – tłumaczy Justyna Wojciechowska.

  Już niedługo wszyscy tak będą mogli

  Trzydniowy pobyt w Górach Sowich to jeden z pakietów, który dostępny będzie na stronie www.zanenieznane.pl , inicjatywy zrzeszającej obiekty turystyczne i rozrywkowe z Dolnego Śląska. Jest to innowacyjne rozwiązanie, którego celem jest z jednej strony integrowanie branży, a z drugiej strony dostarczanie turystom gotowych pomysłów na kompleksowe, weekendowe wycieczki. – Każdy internauta będzie mógł wejść na naszą stronę i jednym kliknięciem zabukować pobyt dla całej swojej rodziny w wybranym ośrodku. Poza miejscem noclegowym w ramach pakietu otrzyma również kompleksowy program atrakcji, którym będzie np. Odkrywanie Tajemnic Gór Sowich – tłumaczy Justyna Wojciechowska.

  Jeśli akurat 13-15 sierpnia będziecie przebywać w okolicach Gór Sowich – nie przestraszcie się wiedźmy, muszkietera, czy niemieckiego oficera. Podejdźcie bliżej i odpowiedzcie na pytanie: Znane czy Nieznane są Wam najbliższe okolice? Odpowiedź może być tylko jedna: „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”

  Poprzedni artykułRuch wraca na Śląską
  Następny artykułFestyn z OSiR-em i mediami odwołany