Oddali 23 litry krwi

  0

  Ponad 23 bezcennych litrów krwi to efekt akcji zorganizowanej w środę 17 sierpnia 2011 roku przy Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie. Wykwalifikowany personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha pobierał krew od odwiedzających punkt mieszkańców, których w tym dniu złączyło jedno – chęć niesienia pomocy i bezinteresowność.

  W ostatnich dniach ukazują się częste apele o krew, a  wakacje są  najtrudniejszym czasem w zapewnieniu wystarczającej ilości tego życiodajnego płynu do przeprowadzenia zabiegów ratujących życie. Tym cenniejszy jest więc efekt otwartej akcji poboru krwi, której w środowy wakacyjny dzień udało się zebrać 23,4 litra od 52 dawców zakwalifikowanych do jej oddania. Co jednak najbardziej cieszy, wśród odwiedzających znalazły się osoby, które na ten piękny czyn zdecydowały sie po raz pierwszy i jak wielu z nich deklaruje – nie ostatni. Cieszy również duże zainteresowanie akcją, tym bardziej, że krew potrzebna będzie mieszkance Żarowa, która oczekuje na zabiegi w naszej stolicy.

  Przez cały czas trwania akcji oddającym krew towarzyszył doświadczony personel z Wałbrzycha, ale także nieodzowny i głęboko zaangażowany w akcję pan Czesław Janaś – zastępca prezesa Honorowego Klubu Dawców Krwi w Żarowie, którzy udzielali wszelkich informacji o warunkach niezbędnych do oddania krwi, samym przebiegu oddawania czy występujących przeciwwskazaniach.

  Organizatorzy akcji składają wyrazy podziękowania za dar serca, życząc jednocześnie satysfakcji z tej wyjątkowo humanitarnej formy wyrażania własnego człowieczeństwa.

  Magdalena Pawlik

  Poprzedni artykułKończą się duże bonifikaty
  Następny artykułUkarani za nadmierną prędkość