Nowy parking na Osiedlu Młodych

  4

  Ruszyła budowa parkingu przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, który docelowo pomieści ponad 130 samochodów. W ubiegłym roku rozpoczął się I etap tego zadania – wydzielono miejsce na parking, wykonano wjazd i część drogi manewrowej. W tym roku będzie udostępnionych 28 miejsc parkingowych w tym 6 dla osób niepełnosprawnych oraz dokończona zostanie droga manewrowa. Wartość prac, które wykonuje firma Dabro-Bau z Opoczki, to nieco ponad 75 tys. zł. Zakończenie robót zaplanowano na koniec września.

  – Na początku lipca miasto zakończyło budowę parkingu na 36 miejsc przy ul. Henryka Brodatego na os. Zawiszów, w centrum miasta natomiast przybyło nowych miejsc po przebudowie pl. św. Małgorzaty. – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta miasta. – Jeszcze w tym roku planujemy urządzenie parkingu pomiędzy ul. Piotra Skargi, a nowymi budynkami mieszkalnymi na os. Zarzecze. Parkingi to ważny temat. Powstał dokument, który jest wynikiem kompleksowego podejście do tego zagadnienia. Omówimy go na najbliższej sesji Rady Miejskiej. – zapowiada Pałac.

  W ostatnich latach samo miasto oddało do użytku ok. 250 miejsc parkingowych. Tegoroczne działania powiększają tę liczbę.

  Agnieszka Dochniak

  UM Świdnica

  [photospace]

  Poprzedni artykułTyle zajęć na emeryturze
  Następny artykułGazeta dla Ciebie. Ściągnij Swidnica24.pl