Koniec pieniędzy na staże

  18

  Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy wstrzymuje od 1 września staże dla bezrobotnych. – Tej formy wsparcia nie będzie wcale, inne ograniczamy – informuje Grażyna Walczak, zastępca dyrektora. Problemem oczywiście są pieniądze. – Nie ma żadnej, ale to żadnej informacji o dofinansowaniu dla urzędów pracy na przyszły rok, a rozpoczęte we wrześniu staże byłyby dla nas zobowiązaniem do rozliczenia w 2012. Nie możemy ryzykować – dodaje wicedyrektorka.

  W tym roku ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz z programów unijnych na aktywne formy wspierania bezrobotnych (staże, prace interwencyjne, doposażenie miejsc pracy) wpłynęło 8 mln 490 tys. złotych. Zaledwie. W 2010 roku było to aż 26 milionów. Wówczas każdy, kto tylko spełniał warunki, mógł liczyć na dofinansowanie. Teraz środki praktycznie są na wyczerpaniu.

  Powiatowe Urzędy Pracy nie otrzymały żadnej prognozy dofinansowania na 2012 rok. – Dopóki nie będzie pewnej informacji, musimy podjąć decyzję o wstrzymaniu stażów – dodaje Grażyna Walczak.

  asz

  Poprzedni artykułKoncert Vratislawia Cantans w Świdnicy
  Następny artykułKłopoty z wodą w Żarowie