Infokiosk zniszczony

  21

  3 tysiące złotych będzie kosztował jeden wybryk chuligański. Infokiosk przy ulicy Długiej, postawiony w ramach projektu tras turystycznych City Walk, oparł się wandalom nieco ponad pół roku. –  Infokioski są ubezpieczone, w związku z tym koszt naprawy zostanie pokryty z ubezpieczenia – informuje Stefan Augustyn, rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego.

  Na razie urządzenie zostało zabezpieczone taśmą, chociaż i ją już ktoś zdążył naderwać. Nie wiadomo jeszcze, kiedy znów infokiosk będzie służył turystom i mieszkańcom Świdnicy.

  Podobnych interaktywnych urządzeń jest w Świdnicy 6.

  • ul. Kościelna, nieopodal Kościoła Pokoju,
  • Rynek (przy Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Wewnętrzna 2),
  • pl. Jana Pawła II,
  • ul. Długa, blisko kamienicy pod bykami,
  • pl. Grunwaldzki,
  • pl. św. Małgorzaty.

  W infokioskach można znaleźć informacje m. in. na temat projektu i miast biorących w nim udział, bazy noclegowej i gastronomicznej w Bardzie, Kłodzku, Kędzierzynie-Koźlu, Czeskiej Skalice, Przerowie oraz Świdnicy, szlakach turystycznych, zabytkach, miejscach wartych zobaczenia.

  Infokioski zainstalowano w ramach projektu „Miejskie trasy turystyczne zintegrowanym produktem turystycznym miast czesko-polskiego pogranicza”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-1013. 85-proc. miasto otrzymało w ramach unijnego wsparcia, 15 proc. przeznaczyło w ramach budżetu. Koszt zakupu i instalacji infokiosków to 106 tys. zł.

  asz/część informacji ze strony UM Świdnica

  Poprzedni artykułPielgrzymka idzie dalej
  Następny artykułJakie auto dla starostwa?