Dolnośląski imprezownik

  7

  Ruszamy z cyklem informacji imprezowych. Co tydzień przedstawiane będą najciekawsze wydarzenia na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia i okolic. Na co się warto wybrać? Gdzie można wejść za darmo, a co omijać szerokim łukiem? Gdzie trzeba być i jak się dobrze bawić?

  Sobota 27 sierpnia 2011

  • Spektakl Teatru na Bruku we Wrocławiu przedstawia spektakl pt. „Historia Wrocławia. Część 1 – Piastowie”, na wesoło. Przedstawienie 27 sierpnia w parku przy pl. Staszica. Wstęp wolny. Start godzina 18:00.
  • Multimedialna Fontanna, jak zawsze w tym samym miejscu na Pergoli; Wrocław. Wstęp wolny. Start godzina 20:30 (o tej godzinie pokazy do 3 września, później systematycznie coraz wcześniej). Jedno z najciekawszych widowisk na wolnym powietrzu. Gorąco polecam.
  • Kierujemy się w stronę centrum, na ulicę Piotra Skargi, również we Wrocławiu. W każdą sobotę zapraszam na dr House. Jest to cykl imprez muzycznych, których­­­­­­­­­­­­­ celem jest przedstawienie odbiorcom szerokiego spektrum odmian muzyki house. Za konsolą grać będą doświadczeni i utalentowani dj-e oraz producenci. Dzięki temu dr House gwarantuje najwyższą jakość prezentowanej muzyki. Klub Flow, tuż przy Wzgórzu Partyzantów, w każdą sobotę, bez „podatku”.
  • Doskonała propozycja dla lubiących bawić się mocno i do oporu. Wrocławskie Kluby Bezsenność i Drugie Dno już od piątku do niedzieli rano gotowe są zabawiać swoich gości w rytm przeróżnych rodzajów muzyki. Dwie ogromne sale zapewnią klubowiczom masę dobrej zabawy. Niejeden nocny Marek się nie zawiedzie. Tax – jak zwykle 5 PLN.
  • READYMADES to cykl imprez, na który zapraszają  organizatorzy wrocławskiego festiwalu Eutopia. Prezentowali się będą najciekawsi polscy debiutanci z pogranicza popu i muzyki elektronicznej. W Das Lokalu pojawili się już kilka razy – zawsze było mocno i długo. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 21:00, wstęp – symboliczna pięciozłotówka. Nie można tego przegapić!
  • Nie wypada nie wspomnieć o bielawskim Reggae Dub Festiwal, który to będzie miał miejsce w oddalonej o 15 km Bielawie. Festiwal zaczął się już w piątkowy wieczór, by przez cały weekend upajać wielbicieli wszelkich odmian reggae tymi bujającymi i melodyjnymi dźwiękami. Koszt wejściówki jednodniowej wynosi 50 zł. Zachęcam do odwiedzenia tego festiwalu, przede wszystkim ze względu na imponujący line up, ale również ze względu na fenomenalną atmosferę panującą wśród ludzi.

  Niedziela 28 sierpnia 2011

  Po wyczerpującej i pełnej wrażeń sobocie, polecamy spędzić kilka chwil na relaksie. Pogoda zapowiada się przyzwoita, zatem wypad na łono natury, spacer, obiad i oczywiście coś dla duszy, nie tylko dla ciała.

  • W piękny i słoneczny dzień zachęcam bardzo mocno do odwiedzenia Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Został on zaprojektowany zgodnie z wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Znajdują się w nim dwie kaskady wodne i staw, którego brzegi łączy drewniany most. W połączeniu z kamiennymi mostkami i japońskimi latarniami zrobionymi także z kamienia ogród, mimo że niewielki, robi ogromne wrażenie. W okresie jesienno-zimowym wstęp jest darmowy, od początku kwietnia do końca października za bilet ulgowy zapłacimy 1,5 zł, natomiast za tzw. cały 3 zł. To rewelacyjny pomysł na spędzenie słonecznego niedzielnego popołudnia.
  • Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju w ramach programu propagującemu wypoczynek na świeżym powietrzu „ Wrocławianie na Polanie” zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy podczas pikniku w parku Tołpy. Rozpoczęcie pikniku godzina 13:00. W programie ścianka wspinaczkowa oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. O 16:00 dla wszystkich przybyłych zagra Kwartet Staromiejski Wrocławskiego Teatru Lalek. Organizator zastrzega sobie odwołanie imprezy w razie niepogody.
  • Joga w parku Juliusza Słowackiego tuż przy Panoramie Racławickiej to kolejna ciekawa propozycja spędzenia miłego dnia w plenerze. Główną ideą jest promocja zdrowego, aktywnego i naturalnego stylu życia. Spotkania w ramach akcji to szansa na aktywny wypoczynek i możliwość skorzystania z różnych form wypoczynku. Plan spotkania rozpoczyna się przywitaniem o godzinie 10:15, a kończy warsztatem o radości życia i wykładem z zakresu zdrowego stylu życia.
  • Mieszczący się przy ul. Wita Stwosza 3 Rabarbar Klub, we Wrocławiu, na zakończenie wakacji zaprasza na gastro party w stylu marynarskim. Dla wszystkich przebranych w klimacie imprezy organizator przewiduje ciekawe niespodzianki. Wstęp w przebraniu uprawnia do zniżki.

  Miłego weekendu życzy Maja Jasnos!

  Poprzedni artykułIdą burze i ochłodzenie
  Następny artykułIII Turniej Piłki Plażowej