Czworonogi i rowery

  1

  Świebodzice zapraszają na dwie ciekawe imprezy, które zaplanowano na  zbliżający się weekend. Początek w sobotę, 13 sierpnia, w samo południe, na placu przed ratuszem. Impreza „Mój przyjaciel pies” skierowana jest nie tylko do miłośników czworonogów – będą ciekawe porady, konkursy z nagrodami, pokazy nietypowych ras psów i wiele innych atrakcji. Imprezę organizuje wałbrzyski oddział Polskiego Związku Kynologicznego.

  A w niedzielę startuje XII Memoriał Pawła Sosika, wyścig rowerowy organizowany w Świebodzicach na pamiątkę wspaniałego kolarza, świebodziczanina Pawła Sosika, którego karierę przerwała tragiczna śmierć.Wyścig jest jednym z etapów Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Start o godz. 10.00, przy hali OsiR na Osiedlu Piastowskim.

  Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy oraz Kobiety Open. Na starcie w kategorii Junior Młodszy zobaczymy zespoły kolarskie z Czech, Niemiec, Litwy i Słowacji oraz całą czołówkę krajową. Natomiast w barwnym peletonie kobiet zobaczymy całą czołówkę polskiego kolarstwa z takimi gwiazdami jak Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Paulina Brzeźna, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Atlancie, zajmując bardzo dobre 8 miejsce – mówi Marcin Góra, organizator wyścigu.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  Rzecznik prasowy UM

  w Świebodzicach

  Poprzedni artykułWeekend atrakcji w Morawie
  Następny artykułRuch wraca na Śląską