Bezpieczniej przed „Czwórką”

  5

  Ponad rok minął od chwili, gdy ponad 200 osób podpisało się pod petycją do prezydenta miasta w sprawie zainstalowania sygnalizacji świetlnej na przejściu przed Szkołą Podstawową nr 4. Rodzice apelowali, by przenieść w to miejsce niepotrzebną już instalację z ulicy Westerplatte, sprzed dawnego szpitala. Postulat właśnie jest realizowany, z tym, że sygnalizacja jest zupełnie nowa.

  Jak wyjaśnia wiceprezydent Ireneusz Pałac, okazało się, że renowacja i pozyskanie atestów dla starej instalacji byłoby droższe niż nowe światła. Te będą kosztować niespełna 60 tysięcy. Montaż ma się zakończyć 20 sierpnia i jeśli nie będzie przeszkód ze strony firmy energetycznej z podłączeniem do zasilania, światła zaczną działać od 1 września. Dzieci z największej podstawówki w mieście mają bezpieczniej docierać na drugą stronę ulicy.

  Stara sygnalizacja, którą miastu nieodpłatnie przekazała DSDiK, znajdzie zastosowanie. – Najprawdopodobniej wykorzystamy ja w miasteczku rowerowym przy ulicy Wałbrzyskiej – mówi wiceprezydent. – Tam można ją zainstalować bez kosztownych atestów i będzie służyła jako element ćwiczeniowy dla dzieci.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułBusem do zamku Drakuli [VIDEO]
  Następny artykułPierwszy sparing ŚKPR Świdnica