Będzie lepiej przed Latawcem

  6

  Jest szansa, że jeszcze w tym roku zostanie wybudowana pierwsza część nowego parkingu przed szpitalem Latawiec. Po długim oczekiwaniu w najbliższy poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Jeśli formalności pójdą sprawnie i nie będzie protestów, przed zimą powstanie 90 nowych miejsc parkingowych.

  Od lat cierpią wszyscy, którzy przywożą swoich bliskich do szpitala i odwiedzający. Polowanie na wolne miejsce to, niestety, normalność, nie wspominając już o rozjeżdżonych trawnikach i zajmowaniu miejsc na chodniku niemal przy samym wejściu. Plany budowy parkingu na 300 miejsc powstały już w 2010 roku, jednak na drodze stanął brak planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Rada Miejska nie uchwaliła go po protestach działkowców. Dopóki planu nie będzie, powiat, który jest w tym przypadku inwestorem, całości zamierzenia nie może zrealizować. Na razie udało się z miastem uzgodnić warunki zabudowy dla 1 modułu parkingu.

  Nawet ten mały fragment powinien jednak  zasadniczo poprawić komunikację i postój przed szpitalem. Na budowę w budżecie powiatu zarezerwowano 550 tysięcy złotych. Ostateczna cena będzie znana po przetargu.

  asz

  Poprzedni artykułKraksa koło Dobromierza
  Następny artykułOkradli ich w Grecji