W rzekach i potokach wciąż utrzymuje się dość wysoki poziom wody, ale nie stwarzają zagrożenia. Po dość intensywnych opadach deszczu 23 lipca br. sprawdzono poziom wody na zbiorniku w Dobromierzu oraz stan wody w Strzegomce oraz na Nysie Szalonej.
Jak poinformował kierownik zbiornika, napływająca woda nie powoduje stanu alarmowego, spust wody jest zwiększony, ale pod kontrolą. Poziom rzek w gminie jest również wyższy, ale nie zagraża gospodarstwom i posesjom położonym wzdłuż rzek. Na szczęście pogoda zaczęła się poprawiać, więc ryzyko ewentualnych podtopień znacznie spadło.
UG Dobromierz
[photospace]





![Szkolą się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkolenie-podstawowe-strazaka-OSP-2026.06.30-mix-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Slaska-1-100x75.jpg)


