Turniej drużyn podwórkowych

  0

  Coroczny Turniej Drużyn Podwórkowych organizowany przez OSiR w Świdnicy w tym roku zyska nowa oprawę. Stanie się tak dlatego, że OSiR-owi udało się zakwalifikować turniej do rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.

  Główna część programu będzie realizował świdnicki Urząd Miejski, natomiast OSiR przeprowadzi turniej w ramach zadania „bez lęku i agresji w świdnickich szkołach” – Przedsięwzięcie jest skierowane do świdnickiej młodzieży szczególnie z rejonu śródmieścia, ale oczywiście w Turnieju będzie mogła wziąć udział młodzież z całego miasta – mówi odpowiedzialny w ośrodku za realizacje programu Grzegorz Szwegler. Powszechnie wiadomo, że sport w wielu przypadkach pozwalał młodym ludziom wyjść z trudnego środowiska i poukładać sobie życie na nowo. – Chcemy w ten sposób odciągać młodych ludzi od różnych społecznych zagrożeń związanych m.in. z aspektami przestępczymi – dodaje Szwegler. W dobie tak powszechnego obecnie internetu, gier komputerowych i portali społecznościowych, turniej ma także zachęcać do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia.

  Ponieważ impreza będzie miała znacznie większy wymiar niż w latach ubiegłych, zmianie uległ także termin turnieju. Piłkarze amatorzy będę rywalizować na boiskach Świdnickiego OSiR-u nie jak wstępnie planowano pod koniec lipca, ale od 17 do 20 sierpnia. Regulamin Turnieju jest taki sam, zawody zostaną rozegrane w 3 kategoriach wiekowych – rocznik 98 i młodsi, rocznik 95 i młodsi oraz w kategorii 94 i starsi

  Eliminacje potrwają od 17 do 19 sierpnia. Finał zawodów połączony z piknikiem odbędzie się 20 sierpnia. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

  Zapisy drużyn do Turnieju będą przyjmowane: w dniach 12-16 sierpnia od godziny 16 do 18 w kawiarence tenisowej.

  Poprzedni artykułKrąg zdobył Grand Prix
  Następny artykułDłużej i dalej do Żarowa