Szkolne remonty małe i duże

  0

  Malowanie sal zajęć, świetlicy, sali gimnastycznej, montaż nowych wykładzin, wymiana ogrzewania, montaż instalacji przeciwpożarowych.

  W trakcie wakacji remonty przeprowadzone zostaną w placówkach oświatowych, prowadzonych przez miasto – Przedszkolach Miejskich nr 1, 3, 4, 6, 14; Szkołach Podstawowych nr 6, 105 i 315 oraz Gimnazjach nr 1, 2. Nie tylko prowadzone są mniejsze prace opiewające na ponad 0,5 mln zł, które wynikają z dobrego gospodarowania funduszami przez dyrektorów placówek, ale też ogromne remonty w ramach projektu termomodernizacji.

  Do drugiej połowy sierpnia potrwa realizacja ostatniego etapu termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 6. W Gimnazjum nr 1 prace rozpoczęły się niedawno i ich zakończenie planowane jest na październik. Jeszcze w trakcie wakacji rozstrzygnięty zostanie przetarg na termomodernizację budynku Gimnazjum nr 2. Tu projekt będzie realizowany przez dwa lata.

  W projekcie „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” biorą udział: miasto Świdnica, gmina Świdnica, gmina Jawor, gmina Świebodzice, powiat świdnicki.

  Łącznie projekt obejmuje termomodernizację 19 obiektów (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoła ponadgimnazjalna, domy kultury, biblioteka).

  Dzięki dociepleniu placówek edukacyjnych i kultury gminy zaoszczędzą na energii, zmniejszy się emisja dwutlenku węgla, a uczniowie będą mogli się uczyć w bardziej komfortowych warunkach.

  Wartość projektu to 30,5 mln zł, w tym unijne wsparcie wyniesie ponad 13 mln zł.

  W Świdnicy wyremontowane zostaną następujące placówki: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16, Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Gimnazjum nr 4 projekt został zakończony. Zakres prac termomodernizacyjnych to docieplenie ścian i stropodachów, wymiana stolarki okiennej, drzwiowej i oświetlenia, instalacji grzewczych.
  Wartość prac termomodernizacyjnych w Świdnicy wyniesie ponad 18 mln zł z czego ponad 8 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania.

  Zakończenie projektu przez wszystkich partnerów planowane jest na IV kwartał 2013 r.

  Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczy dofinansowania projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

  Poprzedni artykułParkowanie w poprzek drogi [VIDEO]
  Następny artykułNie ma zagrożenia powodziowego