Świebodzice w gotowości

  2

  Mimo ciągłych opadów deszczu sytuacja na rzece Pełcznicy w Świebodzicach jest dobra. Poziom wody w korycie rzeki opadł w czwartek, 21 lipca, o metr. Jednak mieszkańcy i władze miasta są nadal w podwyższonej gotowości. Opady mają się utrzymać jeszcze do piątku, dlatego Pełcznica jest pod ciągłą obserwacją służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powodziowe.

  W środę do późnych godzin wieczornych pracownicy ZGK usuwali konary i gałęzie, które gromadziły się głównie przy przęsłach mostów, powodując piętrzenie wody. Jednak nie doszło do żadnych lokalnych podtopień, nie licząc wylania rzeki na część drogi poniżej kamiennego mostu na Cierniach. Jest to miejsce, w którym często dochodzi do takich zdarzeń, gdyż występuje tu spore obniżenie terenu.

  Zakład Gospodarki Komunalnej dysponuje wystarczającą liczbą worków z piaskiem. Osoby, które chciałyby takie worki otrzymać, mogą kontaktować się z Zakładem Gospodarki Komunalnej, tel. (74) 666 96 10, (74) 666 96 04 lub 05.

  [photospace]

  W środę, 20 lipca, w okolicach Świebodzice (punkt pomiarowy w Szczawnie Zdr.) spadło, bagatela, 83 mm deszczu – to niemal średnia miesięczna norma opadów dla lipca dla Świebodzic. W ciągu kilkudziesięciu minut poziom Pełcznicy podniósł się o 125 cm, osiągając 224 cm, przekraczając stan alarmowy o prawie 85 cm (pogotowie – 120 cm, alarm 140 cm). Poziom wody jednak, tak jak szybko wzrósł tak szybko opadł, nadal przekraczając stan ostrzegawczy (około 130 cm). W czwartek, 22 lipca, opady były słabsze, ale ciągłe – do 17ej spadło 30 mm. Stan Pełcznicy nadal przekracza 120 cm.

  Poprzedni artykułNa scenie bez instrumentów [VIDEO]
  Następny artykułParkowanie w poprzek drogi [VIDEO]