Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanie otworzyli plac św. Małgorzaty

Świdniczanie otworzyli plac św. Małgorzaty

10

Postępy prac mieszkańcy obserwowali prawie dwa lata. Gruntowna przebudowa rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Dzisiaj podczas rodzinnego festynu plac św. Małgorzaty został oficjalnie otwarty ze wszystkimi już ścieżkami, drogami, chodnikami, fontannami, placem zabaw i ławeczkami.

Ilu mieszkańców przyszło „odebrać” roboty, trudno zliczyć. Zabawa przy mini scenie rozpoczęła się o 10.00. Do 13.00 na listach uprawniających do losowania upominków zarejestrowało się blisko 700 osób. Szczęśliwcy otrzymali kubeczki, albumy o Świdnicy, parasole, plecaki, a także aparat fotograficzny ufundowany przez wykonawcę, talony do wykorzystania w kawiarni Fosa oraz w restauracji Pod Gargulcem, a także roczne karnety do bezpłatnego parkowania na placu.

Podczas festynu talent wokalny prezentowali najmłodsi mieszkańcy  z Przedszkola Miejskiego nr 4 i nr 6 w Świdnicy oraz dziecięcego zespołu „Mały Jubilat” (ŚOK). Maluchy z zapałem testowały nowo otwarty plac zabaw i korzystały z wielu atrakcji, przygotowanych przez firmę Ale Heca, magika i TKKF. Rozegrano turniej szachowy, a od południa policjanci znakowali rowery.

Szczególnie wyróżnione zostały panie o imieniu Małgorzata, które uhonorowano specjalnymi certyfikatami i które na zakończenie odśpiewały „Małgośkę” Maryli Rodowicz.

– Efekt po remoncie chyba podoba się mieszkańcom, chociaż dostrzegam kilka drobiazgów, które można by poprawić – mówi zastępca prezydenta Ireneusz Pałac. – Na pewno trzeba będzie pomyśleć o zaimpregnowaniu granitu na fontannach, czego nie przewidywał projekt. Trzeba będzie także uzupełnić regulamin placu zabaw i postawić większą tablicę informacyjną.

Wiceprezydent wyjaśnił także, dlaczego dzisiaj zamknięte było wejście na plac zabaw od strony fontanny. – Tak się złożyło, że klucze ma przy sobie kierownik robót. Miał być z nami, jednak z ważnej przyczyny nie dojechał. W nocy został ojcem! Bramka będzie otwarta od poniedziałku.

Co o wyremontowanym placu św. Małgorzaty myślą mieszkańcy? POSŁUCHAJ!

plac_Malgorzaty

Przebudowę placu św. Małgorzaty zrealizowało konsorcjum firm, któremu przewodniczyło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Całkowity koszt przebudowy to 9,9 mln zł. 4,3 mln zł Świdnica pozyskała w ramach unijnego wsparcia, pozostała kwota – ponad 5,6 mln zł – pochodzi z budżetu miasta.

asz

Poprzedni artykułBiblioteka w wakacje inaczej
Następny artykułZgubiła go brawura [FOTO]