Sprzedadzą starą siedzibę

  9

  Jak już informowaliśmy, dyrektor świdnickiego pogotowia zwrócił się do zarządu powiatu z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy nowej siedziby stacji przy szpitalu Latawiec. Czy jest na to szansa?

  Pozostaje jednak kwestia brakujących na budowę funduszy. Pogotowie uzbierało 1,9 miliona złotych, brakuje jeszcze ponad 4 milionów. Środki na ten cel miały znaleźć się w tegorocznym budżecie, ale ze względu na obciążenie trzema dużymi inwestycjami: budową tzw. „łącznika do A4”, nowego kompleksu Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy i hali sportowej przy Ekonomiku, nie było to możliwe. Zarząd Powiatu zastanawia się więc, gdzie szukać brakujących środków.  Pierwsze pomysły padły na ostatnim posiedzeniu zarządu.

  – Zleciliśmy przygotowanie wyceny działki, na której obecnie usytuowane jest pogotowie. Jej powierzchnia to 0,3222 ha. Środki ze sprzedaży tego terenu, łącznie ze znajdującą się tam nieruchomością, mogłyby stanowić wkład w budowę nowej siedziby. Dodatkowo moglibyśmy podzielić budowę na etapy – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska.

  Obecny kosztorys budowy nowej siedziby pogotowia opiewa na kwotę  6 mln 212 tys. 416 zł. Okazuje się jednak, że projekt można, bez szkody dla funkcjonalności budynku i przyszłych warunków pracy, z aktualnej wersji nieco okroić. Dałoby to ok. milion zł oszczędności.

  Konkretne decyzje co do współfinansowania inwestycji zarząd podejmie jednak dopiero po przeprowadzonej wycenie nieruchomości. Planuje się, że sprawa będzie ponownie omawiana najpóźniej we wrześniu.

  Monika Żmijewska/asz

  Poprzedni artykułKandydaci PO zatwierdzeni
  Następny artykułCaritas prosi o pomoc