Są pieniądze na remont dróg

  0

  Z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, sekretarza stanu przy MSWiA Tomasza Siemoniaka oraz wojewody dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy przedstawiciele dolnośląskich gmin i powiatów otrzymali promesy na łączną sumę 85 mln 649 tys. zł.

  Wśród beneficjentów rządowych środków na remont bądź odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych nie zabrakło powiatu świdnickiego. Powiat otrzymał promesę w wysokości 1 mln 384 tys.

  Przyznane środki stanowią drugą transzę pomocy rządowej przyznanej w tym roku dolnośląskim samorządom. Beneficjentami pomocy było w sumie 65 jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu. Największe wsparcie uzyskał powiat kłodzki, który może liczyć na prawie 11,5 mln złotych. Z powiatu świdnickiego środki otrzymały jeszcze dwie gminy: Świdnica i Marcinowice.

  Nasz powiat został przez ministra pochwalony za już wykonane prace naprawcze, szybkie ogłoszenie przetargów i wzorowe rozliczenie przyznanych w ramach pierwszej transzy środków – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

  Jak już informowaliśmy przyznane powiatowi środki stanowią zwrot za już wykonane prace na trasie Wirki-Kątki oraz na przebudowę trasy Mysłaków – Wiry. W tym roku rozpocznie się I etap remontu tej drogi o długości 1,7 km od granicy z powiatem dzierżoniowskim do miejscowości Wiry.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułNie spotkali prezydenta
  Następny artykułProsto w latarnię [FOTO]