PO ma kandydata do Senatu dla okręgu świdnickiego?

  13

  Wiadomo już, że Teresa Świło i Robert Jagła będą startować do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej w okręgu wałbrzyskim, nie podawano natomiast dotychczas żadnej kandydatury do Senatu. Tymczasem we wtorek – jak informuje tvn24.pl, powołując się na szefa małopolskiej PO Ireneusza Rasia – zarząd partii zatwierdził kandydaturę Wiesława Kiliana na senatora z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego. Zaskoczenie spore, bo to obecnie członek klubu parlamentarnego PJN. Wraz z jego odejściem klub PJN przestanie istnieć.

  Kilian potwierdza te informacje, ale podkreśla, że nie podjął jeszcze decyzji co do odejścia z klubu PJN.

  – Rozmawiałem z kolegami z Platformy i tak się złożyło, że mnie wystawili – powiedział Wiesław Kilian (…). PJN nic na razie na ten temat nie wie, a jak podkreśla rzecznik klubu Jacek Pilch – wolałby, żeby Kilian startował do senatu z PJN. Sam Kilian mówi, że jeśli będzie decyzja PO, że ma zrezygnować z członkowstwa w dotychczasowym klubie, to najprawdopodobniej tak zrobi.

  Wiesław Kilian pochodzi z Ząbkowic Śląskich, ale od lat związany jest z Wrocławiem. W 2005 roku dostał się do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. 5  maja 2010 roku znów został posłem w miejsce tragicznie  zmarłej Aleksandry Natali – Świat, ale już w październiku został wykluczony z partii po tym, jak wsparł kandydata PO w kampanii wyborczej na prezydenta Wrocławia. Od listopada jest członkiem klubu parlamentarnego PJN.

  Poprzedni artykułDachowanie w Krzczonowie
  Następny artykułDzisiaj świętuje świdnicka policja