Park przyjazny dzieciom

  2

  Dorośli doczekali się wygodnych i estetycznych alejek, a najmłodsi – kolorowego i przestronnego placu zabaw. To kolejny element trwającej od ubiegłego roku rewitalizacji Parku Miejskiego w Świebodzicach.

  Bardzo nam się tu podoba, jest dużo zjeżdżalni i fajny piasek, można biegać boso! – cieszą się mali użytkownicy. Rzeczywiście, dzieci chętnie zdejmują buty i bawią się w piasku, którym wysypany jest cały plac. Rodzice niestety na razie muszą jeszcze obserwować harce swoich pociech stojąc – ławki zostaną zamontowane w ciągu najbliższych tygodni. Pojawią się także nasadzenia, które staną się naturalną barierą ochronną dla tego miejsca.

  Plac zabaw kosztował około 130 tys. zł. Jest elementem rewitalizacji całego parku, a ta zakończy się jeszcze w tym roku. Nowo wytyczone, wyłożone kostką granitową alejki, stylowe oprawy oświetleniowe, ławeczki, fontanna i muszla koncertowa z pewnością sprawią, że park stanie się ulubionym miejscem rodzinnego wypoczynku świebodziczan.
  Rewitalizacja Parku Miejskiego została dofinansowana z funduszy unijnych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013) kwotą ponad 3,1 mln złotych.

  Poprzedni artykułKoktajlem Mołotowa w okno [FOTO]
  Następny artykułPiorun uderzył w dom [FOTO]