Obfite opady deszczu, możliwe podtopienia

  5

  Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed silnymi, obfitymi opadami deszczu. Jak podaje Leszek Jelonek, dyżurny synoptyk kraju, zjawisko może wystąpić od 2 lipca do 3 lipca na terenie całego województwa dolnośląskiego. Z kolei Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW odział we Wrocławiu informuje, że prognozowana wysokość opadów może wynosić  od 20 do 30 mm, lokalnie 50 mm, a na zachód od dorzecza Bystrzycy oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach od 30 do 45 mm, lokalnie od 70 do 85 mm.

  Prognozowane opady na godziny nocne i dzisiejszy dzień spowodują wzrosty stanów wody na dopływach Odry na obszarze woj. dolnośląskiego do strefy stanów wysokich. W zlewniach górnej Kwisy i górnej Nysy Łużyckiej wezbrania mogą mieć charakter gwałtowny z możliwością przekroczenia stanów alarmowych o 10 do 50 cm. w pozostałych zlewniach dopływów Odry mogą zostać lokalnie przekroczone stany ostrzegawcze – informuje Leszek Jelonek, dyżurny synoptyk kraju.

  Szczególnie niebezpieczne może być przebywanie nad brzegiem rzek. Mogą wystąpić lokalne podtopienia terenów obniżonych i bezodpływowych.

  Poprzedni artykułMało czasu na Zestaw 2011
  Następny artykułFotomaraton. Oddaj swój głos