Na ludowo w Żarowie

  0

  Już jutro Żarów zmieni się w miasto pieśni ludowych. 30 lipca 2011 roku  przy stawie miejskim – ul. Wyspiańskiego  – będzie miał miejsce I Przegląd Zespołów Ludowych z terenu partnerstwa  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” w skład którego wchodzą: Gminy  Żarów, Udanin, Jaworzyna Śląska, Kostomłoty, Strzegom, Świdnica oraz Dobromierz.

  Przegląd rozpocznie się o godzinie 14:00 występami dziesięciu zespołów ludowych z terenu stowarzyszenia, na scenie wystąpią również Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz „Formacja GO”. Program zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Atrakcjami towarzyszącymi będą min. gry i zabawy rekreacyjne, w tym zajęcia z garncarstwa, prezentacja wozu bojowego Straży Pożarnej , liczne stoiska gastronomiczne i handlowe. Specjalnie przygotowane na tę okazję  darmowe rejsy łódką, żaglówką oraz dwoma pontonami po stawie dla dzieci.

  W związku z organizacją Przeglądu Zespołów Ludowych 30 lipca, w godz. 8:00 – 24:00 zamknięty zostanie odcinek ul. Wyspiańskiego od skrzyżowania z ul. Rybacką do skrzyżowania z ul. Słowiańską. Objazd prowadzony będzie ulicą Rybacka i ul. Dębową w obu kierunkach.

  Adam Rakoczy

  Poprzedni artykułCaritas prosi o pomoc
  Następny artykułOszukiwali klientów w punkcie opłat