Międzynarodowe lato artystyczne

  0

  Już po raz czternasty w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej będzie miało miejsce „Międzynarodowe Lato Artystyczne – Krzyżowa 2011”. Projekt rozpoczął się 17 lipca i potrwa do 29. Działania skierowane są do młodych ludzi z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Norwegii, Chorwacji pragnących rozwijać swoje talenty artystyczne. Tegoroczne warsztaty prowadzone są przez doświadczonych pedagogów przy wsparciu asystentów i studentów z wyższych studiów z kraju i zagranicy.

  W ramach projektu realizowane są kilkunastodniowe interdyscyplinarne warsztaty artystyczne z różnych dziedzin sztuki: grafika, ceramika, rzeźba, film, teatr, pantomima, ekspresja ruchowa i taniec. Głównym celem warsztatów jest pobudzanie i doskonalenie kreatywności twórczej, ukształtowanie własnej wartości i samodzielności, rozwój twórczego myślenia i wyobraźni w powiązaniu z odkrywaniem kultury i tradycji języka. Podczas licznych warsztatów 70 uczestników, zarówno amatorów, jak i studentów szkół artystycznych, będzie miało możliwość ekspresyjnie wyrazić swoje uczucia, uzewnętrznić swoje indywidualne pomysły i nauczyć się przekładać je na rzeczywistość. Specyficzny program zajęć pozwoli również wszystkim zainteresowanym na bliższe poznanie swoich kultur czy charakterów.

  – Międzynarodowe Lato Artystyczne to impreza o wieloletnich tradycjach. Udział w niej to nie tylko wymiana doświadczeń z różnych dziedzin sztuki, ale przede wszystkim spotkanie młodych ludzi w międzynarodowym gronie. Miejsce, w którym pracować będą poszczególne grupy warsztatowe, inspiruje i skłania do refleksji. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego – mówi Karolina Moroz, prowadząca zajęcia integracyjne.

  W warsztatach graficznych uczestnicy będą intensywnie pracować twórczo przy pomocy profesjonalnych środków technicznych, zastosują przy tym nowe techniki i eksperymenty graficzne. Na zajęciach z ceramiki poznają np. techniki ręcznego formowania ceramiki, a na warsztatach z rzeźby młodzi rzeźbiarze zagłębią się w tajniki tworzenia w różnych technologiach i tworzywach takich jak drewno czy glina.
  Jednak nie tylko twórczość manualna będzie królować podczas tegorocznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z ekspresji ruchowej, tańca i pantomimy, podczas których będą pracować nad choreografią i świadomością własnego ciała.

  Pobyt wszystkich młodych uczestników w Krzyżowej kończy finał „Lata Artystycznego” z prezentacjami artystycznymi, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 16.00. Prezentacje artystyczne otwarte są dla mieszkańców okolic Krzyżowej i całego Dolnego Śląska.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPijany weekend na drogach
  Następny artykułWeekend atrakcji w Morawie