Miasto Dzieci wśród pociągów

  0

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które ze starej, nieczynnej parowozowni uczyniło placówkę naukową i oświatową, od 1 do 5 sierpnia 2011 r. wśród zabytkowych  lokomotyw i wagonów będzie otwarte dla wszystkich dzieci za darmo.

  Miasto Dzieci jest to projekt dydaktyczny przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, głównie pomiędzy 7 a 14 rokiem życia. Codziennie, między godziną 10. 00 a 16. 00 młodzi obywatele będą  mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach i stworzonych do tego celu stanowiskach pracy:  w urzędach, kawiarniach, bankach, szpitalu, redakcji gazetki albo na poczcie. Na terenie muzeum powstanie jedyne w swoim rodzaju miasto, którym zarządzają dzieci.

  Angażowani w tę akcją są lokalni przedsiębiorcy, urzędnicy, policjanci, strażacy, taksówkarze, piekarze i przedstawiciele innych zawodów w mieście, którzy pokazują dzieciom tajniki swoich zawodów, a jednocześnie każde dziecko może spróbować swoich sił.  Dzieci wcielają się w rolę dorosłych, a opiekunowie są ich przewodnikami po dorosłym świecie.

  Jest to bardzo  ciekawy pomysł na spędzenie wakacji, podczas których przygotujecie od uczestnictwa w przyszłym życiu publicznym, poznacie najważniejsze zasady funkcjonowania społeczeństwa , jednocześnie będziecie się świetnie bawić! – zachęcają organizatorzy. Udział dzieci  w projekcie jest  bezpłatny.

  UWAGA: Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze uprzedzenie organizatorów o swoim przybyciu.

  6 i 7 sierpnia zapraszamy na Wakacyjny Weekend pod Parą z przejazdami parowozu TKt48-18, podczas którego zostanie zaprezentowany parowóz odmalowany przez dzieci i młodzież podczas projektu “Miasto Dzieci”.

  Szczegółowych informacji udziela Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, ul.Towarowa 4 w Jaworzynie Śląskiej. Tel.74 637-43-30 ,  692-407-806

  Poprzedni artykułKryty basen znów otwarty
  Następny artykułPiłkarska przyszłość w Świdnicy