Japoński inwestor pewny?

  13

  Żadnych wątpliwości nie ma nowa prezes spółki Invest Park, zarządzającej  Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Urszula Solińska – Marek. W rozmowie ze Swidnica24.pl przekonywała, że negocjacje z japońskim potentatem są na najlepszej drodze do finału. Dodała, że na rozmowy nie miała wpływu niespodziewana zmiana zarządu Invest Park i rezygnacja z pracy całej dotychczasowej załogi.

  Urszula Solińska-Marek

  Firma LOTTE, największy producent słodyczy w Japonii, miałby postawić w świdnickiej podstrefie fabrykę na kilkaset miejsc pracy. Finał wielomiesięcznych rozmów planowany był na koniec czerwca.

  W Wałbrzychu oficjalnie podano dzisiaj do wiadomości informację o koreańskim inwestorze, który w tym mieście wybuduje fabrykę motoryzacyjną i zatrudni 300 osób. Mando Poland chce ruszyć z produkcją w 2013 roku. Kiedy Świdnica doczeka się fabryki LOTTE? Posłuchaj rozmowy z prezes Urszulą Solińską – Marek:

  prezes_WSSE

  Nowa prezes przekonuje o dobrej współpracy z prezydentem Świdnicy. Natomiast jutro Wojciech Murdzek wraz z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem i innymi samorządowcami z Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny we Wrocławiu zamierza przedstawić projekt wzmocnienia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pilotażowy projekt jest reakcją  między innymi na zmiany kadrowe przeprowadzone w WSSE przez Ministerstwo Gospodarki.

  asz

  Poprzedni artykułOddaj krew dla Doroty
  Następny artykułDachowanie w Krzczonowie