Finał Artystycznego Lata

  0

  Siedemdziesięciu uczestników z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Niemiec, Norwegii i Chorwacji rozwija swoje talenty artystyczne na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. Po raz kolejny udowodniają, że to miejsce inspiruje. Jutro, 27 lipca,  finał Międzynarodowego Lata Artystycznego w Krzyżowej. Zaproszeni do obejrzenia efektów pracy młodzieży są wszyscy mieszkańcy powiatu świdnickiego!

  Podstawą projektu jest grafika, rzeźba i ceramika. Jest także taniec i od kilku lat pantomima. Międzynarodowe Lato Artystyczne odpowiada na nowe trendy. Dlatego też pojawił się warsztat art media, w ramach którego prowadzone są zajęcia dziennikarskie, filmowe i fotograficzne. Uczestnicy wykorzystują nowe media: blog można przeczytać na stronie http://krzyzowa.wordpress.com, a dla miłośników mediów społecznościowych polecamy profil na Facebooku: krzyzowa.wordpress.com.

  Międzynarodowe Lato Artystyczne zbudowało wokół siebie społeczność. – Nasi „absolwenci” sami prowadzą teraz warsztaty. To bardzo fajna rzecz, którą udało nam się wypracować – podkreśla Anna Michalak, współtwórczyni projektu. – Wszyscy czujemy nierozerwalną więź z tym miejscem. Aż trudno sobie wyobrazić, że spektakle wystawialiśmy w każdym miejscu w Krzyżowej: przed pałacem, na mostku, nawet na dworcu!

  Tegoroczna 14. edycja projektu upływa pod hasłem SEN. Wszystkich zapraszamy gorąco w najbliższą środę 27 lipca o godz. 16.00 na pokazy warsztatowe. – Przyjedźcie, zobaczcie i przekonajcie się, że Krzyżowa inspiruje!

  Organizatorem projektu jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Freyi von Moltke dla Nowej Krzyżowej, Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Fundacji Joachima Bentrupa Kulturstiftung oraz Funduszu Solidarności dla Mobilności Młodzieży.

  Marta Żywicka

  Fundacja Krzyżowa

  Poprzedni artykułPosypały się mandaty
  Następny artykułKolejny Memoriał Pawła Sosika