Co powiedzą związkowcy?

  2

  Od ubiegłego tygodnia trwa kontrola specjalnego zespołu Rady Miejskiej w świdnickiej Straży Miejskiej. Na jutro zaplanowano spotkanie ze związkowcami.

  Będzie miało nietypowy przebieg. Najpierw z radnymi i przedstawicielami związków zawodowych spotka się komendant Stanisław Rybak. Nie wiadomo jednak, czy związkowcy zechcą przyjść. Później radni mają rozmawiać za zamkniętymi drzwiami z samymi związkowcami.

  Przypomnijmy.  Radni mają zbadać  strukturę organizacyjną Straży Miejskiej oraz sposób finansowania w latach 2009-2011. Zespół kontrolny w skład, którego wchodzą Julita Stefańska-Broda-szef (SLD), Lesław Podgórski ( WS) oraz Krzysztof Grudziński i Rafał Ząbczyk (PO)   przyjrzy się m.in. dokumentacji, o którą komisja wystąpiła jeszcze w czerwcu. Dotyczy ona m.in. korespondencji komendanta oraz związków zawodowych z Departamentem Zarządzania Kryzysowego UM, finansów jednostki w latach 2009-2011, struktury organizacyjnej oraz zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

  Kontrolę Komisji Rozwoju Gospodarczego Rada Miejska zleciła na swoim posiedzeniu pod koniec maja. Był to efekt debaty  poświęconej bezpieczeństwu w Świdnicy. Radni doszli do wniosku, że pojawia się zbyt wiele niezałatwionych spraw oraz coraz więcej skarg od mieszkańców na Straż Miejską.

  Poprzedni artykułMiasto Dzieci czyli rządy najmłodszych
  Następny artykułPosypały się mandaty