Załoga Invest Park w proteście rzuca pracę!

  19

  Oburzeni piątkową decyzją  ministra gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlaka, odwołującą ze stanowiska prezesa  Invest Park  (spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną) wszyscy pracownicy spółki składają wymówienia z pracy. Dzisiaj w nocy rozesłali informację o  decyzji do premiera Donalda Tuska, parlamentarzystów, samorządowców, inwestorów i mediów. „ Wspólnie z panem Mirosławem Greberem i panem Dariuszem Kasprowiczem pracowaliśmy na sukces naszej Strefy i tylko z nimi chcemy go kontynuować.” – czytamy w oświadczeniu.

  Mirosław Greber

  Wymówienia  złożą wszyscy – w sumie 22 osoby. Tłumaczą, że są wstrząśnięci i oburzeni odwołaniem prezesa i jego zastępcy tej najlepszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej. Obawiają się, że zmiana zarządu może skończyć się fiaskiem finiszujących właśnie negocjacji z inwestorami, którzy w Świdnicy, Świebodzicach, Kudowie Zdroju i Kaliszu mogą dać zatrudnienie 1 500 osobom, a wartość inwestycji szacowana jest na 1 mld złotych. Wieloletni zarząd i młoda, prężna załoga stanowili gwarancję dla sukcesu strefy, która w rankingach światowych jest na 17 miejscu, a w Europie na 3 i od lat niezmiennie przynosi wysokie zyski. Rozwój lokalnych podstref gwarantuje natomiast zatrudnienie dla tysięcy mieszkańców nie tylko Dolnego Śląska. Do tej pory w zakładach WSSE powstało 30 tysięcy miejsc pracy.

  Zdeterminowana załoga Invest Park zdecydowała się na tak drastyczny krok mimo  własnych, prywatnych zobowiązań i konieczności utrzymania rodzin.

  Prezes Mirosław Greber podczas Walnego Zgromadzenia Wspólników w piątek, 10 czerwca, najpierw otrzymał roczną nagrodę za osiągnięcia w zarządzaniu strefą, a następnie został odwołany bez podania przyczyn. Na jego miejsce minister gospodarki powołał dwie niezwiązane z biznesem urzędniczki. Jedna z nich, Urszula Solińska-Marek, jest byłą dyrektorką Ośrodka Doradztwa Rolniczego, druga, Lidia Jarmułowicz, byłą dyrektorką ZUS w Legnicy.

  Invest Park co roku przynosił wielomilionowe zyski, które były inwestowane w rozwój WSSE i w znacznej mierze wydawane również na działalność charytatywną. Czy te pieniądze będą teraz zasilać bezpośrednio budżet państwa? Swidnica24.pl oczekuje na wysłane jeszcze w piątek pytania do Ministerstwa Gospodarki.

  asz

  Przeczytaj oświadczenie pracowników WSSE INVEST  – PARK

  Poprzedni artykułPrzed nami Dzień Przedsiębiorczości i Pracy
  Następny artykułPrzebudowa ronda. Mapa objazdów