Wyjątkowy Dzień Dziecka

  4

  Taki Dzień Dziecka najmłodsi z SPDC Serce zapamiętają na długo. Nie każdy przecież ma okazję świętować z parą prezydencką. Kilkunastoosobowa grupa świdniczan na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka 1 czerwca spędziła na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

  To już kolejna wizyta Serduszek w stolicy. Marek Michalak nigdy nie zapomina o swoich podopiecznych i, jak nie zaprasza ich do siebie, to sam odwiedza Świdnicę. W tym roku plenerowa impreza w ogrodach Pałacu Prezydenckiego wypełniła się dziećmi ze stowarzyszeń i placówek z różnych zakątków Polski. Były zabawy, konkursy, zjeżdżalnie, balony, karuzele – jednym słowem istne wesołe miasteczko. Jednak wyjątkowym punktem imprezy było czytanie bajek. W rolę czytających wcieliła się sama para prezydencka oraz Rafał Królikowski i Jarosław Boberek. Nie zabrakło też życzeń – prezydent Bronisław Komorowski życzył dzieciom wszystkiego, co najlepsze, radości, uśmiechu oraz żeby na swej drodze spotykały ludzi o złotych sercach.

  Na zakończenie całodniowej hecy, którą wyjątkowo barwnie poprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop wszystkie dzieci wypuściły balony do nieba. Świdnickie Serduszka oczarowane takim Dniem Dziecka już czekają na kolejne spotkanie z Markiem Michalakiem.

  Natalia Maliszewska

  [photospace]

  Poprzedni artykułAmatorzy powalczą o puchar
  Następny artykułBudynek komunalny już widać