Ujarzmią groźny potok

  0

  Do końca września trwać będą prace związane z III etapem regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie.11 lutego br. Wojewoda Dolnośląski Aleksander Skorupa przekazał promesy dla gmin i powiatów poszkodowanych przez ubiegłoroczną powódź. Gmina Świdnica otrzymała 900 tys. zł. rządowej pomocy w ramach środków z MSWiA.

  W ramach  zadania zostanie wykonana regulacja rowu o długości 442 mb obejmująca pogłębienie rowu i obudowę skarp materacami siatkowo-kamiennymi, dna płytami ażurowymi, ubezpieczenie brzegów rowu murami oporowymi z kamienia, wykonanie 3 szt. przepustów. Wykonane zostaną także schody – zejść w murach i skarpach regulowanego potoku. Szacowana wartość inwestycji to kwota ponad 1,145 mln zł. w tym 900 tys. zł. rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi w ramach środków pochodzących z MSWiA.

  W 2009 r. na realizację pierwszego etapu, który obejmował umocnienia rowu na odcinku 828 m. władze gminy wydały ponad 735 tys. zł w tym 548,9 tys.zł z dotacji MSWiA. W 2010 r. wydano ponad 1,14 mln zł. w tym 800 tys. w ramach środków z MSWiA. W drugim etapie prac wykonano m.in. pogłębienie rowu i odbudowie skarp, ubezpieczenie brzegów, wykonanie przepustów, naprawę nawierzchni dróg na odcinku ponad 630 m.

  UG Świdnica

  Poprzedni artykuł„Nasze Metro” na scenie [VIDEO]
  Następny artykułGwiazdy piłkarskiej ekstraklasy w Świdnicy