Szkoła Specjalna na finiszu [FOTO]

  6

  Pozostały tylko trzy tygodnie do zakończenia budowy nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.  Termin upływa równo 30 czerwca. Zostały do wykonania prace wykończeniowe. – Mimo że tempo jest spore, tutaj nie ma mowy o bylejakości czy półśrodkach – zapewnia Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za inwestycje. – Kontrolujemy każdy etap realizowanej inwestycji i systematycznie monitorujemy jej postępy – dodaje.

  Także w tym tygodniu wizytowano budowę. Widać już konkretne elementy architektoniczne na zewnątrz kompleksu i postęp prac wewnątrz budynku. Teren wokół szkoły został oświetlony, przygotowano miejsce przed wejściem głównym na wykonanie zegara słonecznego, trwają nasadzenia roślinności. Gotowe jest boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią i alejki spacerowe.

  Wewnątrz budynku w większości pomieszczeń położono już wykładziny, trwają prace malarskie sal dydaktycznych i wykończeniowe w toaletach oraz na sali gimnastycznej – relacjonuje Łukasz Pełka, kierownik Wydziału Inwestycyjnego świdnickiego starostwa. Gotowy jest już także modernistyczny zegar, który zdobi wejście główne do budynku. Całość ma atrakcyjny wygląd.

  Tymczasem na 14 czerwca zaplanowano drugi konkurs na dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz konkurs na dyrektora Szkoły Specjalnej w Strzegomiu. Strzegom i Świebodzice zostały bowiem wyłączone ze świdnickiego Zespołu.

  Monika Żmijewska

  [photospace]

  Poprzedni artykułAbsolutorium dla Kożuchowicza
  Następny artykułMożliwe burze i grad