Świdnicka pielgrzymka na Jasną Górę

  3

  Do przejścia jest ponad 200 km w ciągu 10 dni. Odcinki mają od 7 do ponad 30 km. Do tego trzeba doliczyć skromne warunki noclegowe i sanitarne, deszcz lub skwar. Jednak najpewniej jak co roku nie zabraknie chętnych. 31 lipca rusza VIII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.

  Tego właśnie dnia w drogę pójdzie tzw. główny nurt, do którego dołączać będą pielgrzymi z całej diecezji. Właśnie 31 lipca o 10.00 w świdnickiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta msza św., a potem w trasę. Chętni wciąż mogą się zapisywać.

  „W tym roku głównym Patronem naszych „Rekolekcji w Drodze’” będzie Bł. Jan Paweł II. Sięgniemy  z rozmachem do obfitej skarbnicy Jego nauczania. Za sobą mamy już czas zwyczajnego zachwytu, kiedy dawaliśmy się ponosić emocjom, kiedy chłonęliśmy Jego obecność, sztywnieliśmy z radości  i wzruszenia. Słuchaliśmy, co mówi, ale nie nadążaliśmy       z zapamiętywaniem. Wtedy potrzebowaliśmy wchłaniania tej  niezwykłej atmosfery. Potrzebowaliśmy przenikania do szpiku kości tego Bosko-ludzkiego i ludzko-Boskiego  oddychania . Teraz nadszedł czas zatrzymywania się, refleksji, zapamiętywania i przejmowania się nauką Męża Bożego, jakim jest Bł. Jan Paweł II.” – czytamy na oficjalnej stronie pielgrzymki WWW. pielgrzymka-swidnica.pl . Pod tym adresem pątnicy znajda wszelkie szczegóły, dotyczące zarówno intencji, jak i warunków udziału. Warto zapoznać się z regulaminem, który jasno określa zasady udziału i zachowania podczas pielgrzymki.

  Chętni do wyruszenia mogą się zapisywać w centrum pielgrzymkowym w Par. NMP Królowej Polski, Świdnica, tel.: 602 430 258. Na Jasną Górę pątnicy dotrą 9 sierpnia.

  Poprzedni artykułMuzyczne lato czas zacząć
  Następny artykułKamieniarze oskarżeni o śmierć