Jeszcze przed wakacjami w poniedziałek, 20 czerwca, spotka się Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Samorządowcy będą rozmawiać o stanie dróg wojewódzkich i obowiązkach gmin wynikających z nowego prawa dotyczącego gospodarki odpadami.
Na spotkanie zaprosili m. in. szefów Wydziału Ochrony Środowiska i Departamentu Realizacji Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicieli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.
To drugie w obecnej kadencji posiedzenie Konwentu po inauguracyjnym spotkaniu w Świdnicy. Gospodarzami tym razem są gmina i miasto Kłodzko. Początek posiedzenia o godz. 11.00 w hotelu Metro w Boguszynie.


![„Muzyczna Altana”. Koncert Mirosława Jabłońskiego w Parku Młodzieżowym [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/Muzyczna-Altana-koncert-Miroslaw-Jablonski-2026.08.23-mix-238x178.jpg)

![Zderzenie dwóch aut na „modliszówce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/DW379-wypadek-2026.08.22-mix-100x75.jpg)
![Prawie 170 burzowych interwencji na Dolnym Śląsku. Dziś znów zagrzmi i popada [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/nawalnica-2026.08.22-mix-100x75.jpg)




