Rebeliantki w Krzyżowej

  0

  Warsztaty historyczne, artystyczne, animacja językowa oraz krótki kurs WenDo  składają się na program spotkania dziewcząt z Polski oraz Niemiec w wieku 15-19 lat, które do 27 czerwca będą gościły w Międzynarodowym Domu Spotkań. Uczestniczki projektu mają trudności w nauce i nie otrzymują wystarczającego wsparcia ze strony najbliższego środowiska.

  W tradycyjnym, zdominowanym przez mężczyzn przedstawianiu historii, kobiety odgrywają zazwyczaj marginalną rolę. Ich imiona i czyny są zapomniane bądź często przemilczane. Projekt „Rebeliantki” włącza się w proces „przypominania” kobiet historii. Na podstawie pozytywnych przykładów emancypacji, dziejów polskich i niemieckich rebeliantek, działaczek ruchu oporu i opozycjonistek młode dziewczyny będą uczyć się samodzielności i wiary we własne możliwości. Podczas warsztatów poznają historię kobiet Kręgu z Krzyżowej i kobiet na barykadach czy działaczek z czasów Solidarności. Uczestniczki spróbują odnajdywać źródła konfliktów między dziewczętami i chłopcami, a także samymi dziewczętami.
  W programie pobytu nie zabraknie warsztatów graffiti i WenDo, czyli technik samoobrony dla dziewczyn i kobiet, gier integracyjnych i wycieczki do Wrocławia.

  Organizator projektu: Stowarzyszenie Kreisau-Initiative Berlin e.V.
  Projekt finansowany ze środków Divida Stiftung oraz Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

  Marta Żmigrodzka

  Fundacja Krzyżowa

  Poprzedni artykułDługi weekend – niskie ceny w Cinema City
  Następny artykułDo widzenia, dyrektorze [VIDEO]