Prezydent Świdnicy z absolutorium

  5

  Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek podczas piątkowej sesji, 17 czerwca otrzymał absolutorium za 2010 r. Realizację budżetu pozytywnie oceniły Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świdnicy, a także Regionalna Izba Obrachunkowa. To stało się podstawą do udzielenia absolutorium prezydentowi przez większość radnych.

  Finanse miasta za 2010 r. przedstawiają się następująco. Dochody planowane na 141,4 mln zł zrealizowano na poziomie ponad 136,5 mln zł (96,58 proc. planu). Wydatki planowano na 167,71 mln zł, a w rezultacie były mniejsze, bo na koniec roku wyniosły 158,66 mln zł (94,60 proc. planu).

  2010 rok był dla budżetu miasta trudny, bo nadal odczuwaliśmy zjawiska kryzysowe. Przygotowywaliśmy się również do ograniczeń wynikających z nowych przepisów finansowych – budżet 2011 musiał równoważyć wydatki bieżące z dochodami. Zmuszało to do wyjątkowo uważnego gospodarowania finansami już w 2010 r. Jednocześnie zrealizowane zostały ogromne inwestycje. Postawiliśmy na nie i dzięki temu Świdnica rozwija się dobrze i jest pozytywnie postrzegana. Realizowane inwestycje są ważne jeszcze z innego powodu, w ślad za nimi powstają bądź utrzymywane są miejsca pracy, a z samych efektów zadowoleni są mieszkańcy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Poprzedni artykułKierowca z 4 promilami
  Następny artykułPrymusi nagrodzeni