Jak ograniczać zanieczyszczenia

  0

  Tematyka ekologii regionalnej oraz „zerowej emisji” zanieczyszczeń to główne zagadnienia ekologicznego projektu „Uniwersytet w podróży”, który trwa w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej. Projekt ma charakter interdyscyplinarnego seminarium i skierowany jest do studentów z kampusu ochrony środowiska z Birkenfeld, tzw. kampusu „zerowej emisji”.

  W ramach tegorocznych, ekologicznych działań w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży studenci opracują podczas projektu koncepty, mające na celu stworzenie strategii rozwoju „zerowej emisji” w Krzyżowej. Podczas badań terenowych uczestnicy skupią się przede wszystkim na określaniu i dokumentowaniu technicznych rozwiązań zastosowania energii odnawialnej czy oszczędnego zużycia prądu w budynkach Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. Przeanalizują strategię renowacji budynków („Stajnia”) i zastanowią się nad optymalizacją oczyszczalni ścieków. Określą również możliwości wdrożenia nowych ekologicznych rozwiązań w Krzyżowej pod kątem prawnym i ekonomicznym oraz rozpatrzą kryteria pozyskania wsparcia finansowego na to przedsięwzięcie.
  Na podstawie swoich badań i spostrzeżeń studenci opracują ogólne zagadnienia strategii „zerowej emisji” dla regionu oraz koncept rozwoju Centrum Energii Odnawialnej w Krzyżowej.

  Dnia 9 czerwca, o godzinie 18:00 w Hotelu Sofitel we Wrocławiu, odbędzie się spotkanie Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego Europa Forum we współpracy z firmą Viessmann Sp. z o.o. Na spotkaniu zostanie poruszony temat „Zarządzania przepływem materiałów”. Na przykładzie kompleksu ogrodowo-pałacowego w Krzyżowej omówione zostanie m. in. zagadnienie „zerowej emisji”, które od strony naukowo-praktycznej opracowuje kampus ochrony środowiska z Birkenfeld.

  Na spotkanie organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

  Poprzedni artykułSukces Betleja na Isle of Man TT2011
  Następny artykułDukat już gotowy