Electrolux 5 lat na Dolnym Śląsku

  13

  Wiodący na świecie producent zmechanizowanych urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych silnie związał się z polską gospodarką, otwierając trzy nowoczesne fabryki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej: fabrykę zmywarek w Żarowie, fabrykę pralek w Oławie oraz fabrykę kuchenek i piekarników w Świdnicy. Od tego czasu Polska stała się jednym z najważniejszych rynków na mapie inwestycyjnej Grupy Electrolux. 20 czerwca 2011 roku na terenie fabryki Electrolux w Żarowie świętowano jubileusz 5-lecia koncernu na Dolnym Śląsku.

  Motywem wiodącym było przedstawienie historii i teraźniejszości firmy oraz zaprezentowanie planowanych na najbliższą przyszłość zmian. Zaproszeni goście, a wśród nich: Ernesto Ferrario – Senior Vice President Operations Europe w Electrolux, włodarze poszczególnych miast, dyrektorzy fabryk Electrolux na Dolnym Śląsku oraz licznie zgromadzeni pracownicy gromko oklaskiwali prezentacje filmowe pokazujące działalność fabryk Electrolux. Ernesto Ferrario wielokrotnie podkreślał, że firma Electrolux jest odpowiedzialnym członkiem społeczności, w której funkcjonuje, zawsze otwartym na nowych, zaangażowanych ludzi. Były również ciepłe słowa oraz podziękowania dyrektorów Electroluxu skierowane do pracowników fabryki – tych wszystkich, którzy brali i nieustannie biorą aktywny udział w tworzeniu, sprawnym działaniu i rozwoju firmy. Jubileusz był też doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, doświadczeń oraz przedstawienia aktualnej sytuacji firmy i jej zamierzeń. Wszystkie te elementy pojawiły się podczas jubileuszowej gali, a całą imprezę poprowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Kamel, który na zakończenie  zaprosił włodarzy miast: burmistrza Miasta Żarów Leszka Michalaka, zastępcę prezydenta Świdnicy Waldemara Skórskiego, zastępcę burmistrza Oławy Witolda Niemirowskiego oraz burmistrza Siewierza Zdzisława Banasia do wspólnej debaty na temat działalności i znaczenia firmy Electrolux w ich miastach. Uczestnicy debaty zgodnie potwierdzili, że uruchomienie fabryk Electroluxu w ich miastach pozytywnie wpłynęło na ożywienie gospodarcze tych miejscowości.

  Oprócz serdecznych słów i garści podziękowań miłym akcentem uroczystości był spektakl pokazujący cztery żywioły: wodę, ziemię, powietrze i ogień. Po części oficjalnej, wszystkich przemówieniach oraz występach goście  zostali poczęstowani urodzinowym tortem.

  Magdalena Pawlik

  Poprzedni artykułWypadek na krajowej 35. Droga zablokowana [FOTO]
  Następny artykułOddaj głos na Jaworzynę Śląską