Bezpłatne badania w sobotę

  1

  11 czerwca rusza kolejna edycja bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców naszego powiatu. Publiczne i prywatne przychodnie zdrowia po raz drugi skrzyknęły się, aby sprawdzić nasze zdrowie. Akcja, której hasło brzmi „Zdrowa Rodzina”, to pomysł Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa. Włączyło się do niej 6 placówek medycznych oraz duża grupa lekarzy specjalistów, pielęgniarek, położnych, rehabilitantów, ratowników medycznych, psychologów i terapeutów.

  Badań i konsultacji lekarskich, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego powiatu jest kilkanaście. Na zaproszenie włączenia się do akcji odpowiedzieli specjaliści różnych dziedzin: laryngologii, dermatologii, urologii, neurologii i kardiologii. Będzie także ginekolog, diabetolog, onkolog i psychiatra dziecięcy.

  W całej akcji ważne jest to, że na badania mogą przyjść całe rodziny od dziadków i babć, po ciocie, wujków i dzieci. Dla dzieci przygotowany jest specjalny panel, gdzie zaplanowano komputerowe badanie ostrości wzroku, wad postawy i badanie słuchu. Dodatkowo w osobnych punktach będzie można sprawdzić poziom cukru, ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi. Warto dodać, że oprócz wymienionych już badań, wszyscy będą mogli sprawdzić swój słuch, skorzystać z badań spirometrii, kobiety między 25 a 59 r.ż. będą mogą wykonać badania cytologiczne.

  Akcja „Zdrowa Rodzina” odbędzie się w sobotę 11 czerwca w godzinach 9.00-14.00 w przychodni „Eskulap” w Świdnicy, ul. Zamenhofa 47.

  W pobliżu przychodni będzie można również obejrzeć pokazy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz przyjrzeć się jak powinno udzielać się pierwszej pomocy przedmedyczna.

  Organizatorami akcji są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy, NZOZ „Eskulap” Świdnica, NZOZ Zespół Usług Medycznych „MEDYK” Świdnica, NZOZ „Ars Medica” Świdnica, NZOZ „BHMed” Świdnica, SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, SP ZOZ w Świdnicy

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułOkradał samochody
  Następny artykułOceń świdnickich urzędników