8,5 miliona na ratowanie Diory

  13

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. informuje, że Komisja Europejska wydała decyzję, w której wyraziła zgodę na udzielenie pomocy publicznej na restrukturyzację dla Spółki Diora Świdnica Sp. z o.o. Pomoc publiczna w formie pożyczki oraz dokapitalizowania wyniesie łącznie 8,5 mln zł.

  Pomoc publiczna zostanie uruchomiona przez ARP S.A. niezwłocznie po podpisaniu wynegocjowanej wcześniej umowy oraz ustanowieniu przez Spółkę zabezpieczeń na rzecz ARP S.A.

  Podstawowym przedmiotem działalności Spółki Diora Świdnica Sp. z o.o. jest produkcja obudów i zestawów głośnikowych oraz produkcja mebli dziecięcych. Spółka zatrudnia obecnie prawie 160 osób. Roczne obroty Spółki za 2010 r. wyniosły ok. 13,7 mln zł. Środki pozyskane z pomocy ARP S.A. zostaną przeznaczone przez Spółkę na wydatki związane z restrukturyzacją. Spółka planuje przeprowadzić restrukturyzację w następujących obszarach:

  • marketing,
  • majątek,
  • organizacja,
  • finanse.

  W ramach restrukturyzacji  cała działalność Spółki zostanie przeniesiona do nowo wybudowanej hali na obrzeżach miasta. Pozwoli to uwolnić obecnie zajmowane przez Spółkę nieruchomości w centrum  Świdnicy. Nieruchomości te nie są dostosowane do potrzeb prowadzonej przez Spółkę działalności i dodatkowo generują duże koszty. Nowa hala, zgodnie z projektem, została dostosowana do zdolności produkcyjnych Spółki i zostanie wyposażona w ramach restrukturyzacji w maszyny i urządzenia nowej generacji.

  Obecnie Spółka jest beneficjentem pomocy publicznej na ratowanie w formie pożyczki w kwocie 1,2 mln zł pozyskanej z ARP S.A.

  Informacja ze strony ARP

  Poprzedni artykułKolejny basen otwarty
  Następny artykułDługi weekend – niskie ceny w Cinema City