40 tysięcy złotych na salę przyrody

  3

  Nowoczesna sala przyrody o wartości 40.000 zł powędruje do Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. To główna nagroda w konkursie TAURON EKOENERGIA.

  Szkoły podstawowe z miast i gmin, gdzie znajdują się elektrownie wodne firmy Tauron Ekoenergia walczyły o 40 tys. zł. z przeznaczeniem na wyposażenie nowoczesnej sali przyrody. W gminie Świdnica do konkursu przystąpiły dwie placówki oświatowe z Mokrzeszowa i Witoszowa.

  Uczniowie opracowali EkoDekalog w formie ulotki, zwierający 10 podstawowych zasad oszczędzania energii, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć emisję CO2.  Ulotki kolportowali na terenie swojej i sąsiednich placówek oświatowych, a także wśród mieszkańców Witoszowa i okolicznych miejscowości.

  Nie były to jedyne działania jakie podjęli uczniowie z Witoszowa. W ostatnich tygodniach udało im się pozyskać ponad 530 kg opakowań typu PET, 2,5 tony złomu, 2 samochody zużytego sprzętu RTV-AGD, 18 kg płyt CD, 103 kg baterii, kontener makulatury.

  Oprócz nowoczesnej sali przyrody placówka otrzymała honorowy tytuł: „SZKOŁA NATURALNIE NAJLEPSZA”. Prezes Zarządu Tauron Ekoenergia w protokole komisji konkursowej stwierdził, że prace nadsyłane ze szkół były niezwykle interesujące, zaskakujące, a przede wszystkim reprezentowały bardzo wysoki poziom. Dlatego jury mocno zaostrzyło kryteria oceny. Tym większa satysfakcja uczniów i nauczycieli z Witoszowa, którym udało się zdobyć główną nagrodę w konkursie –mówi dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

  Uczniowie już we wrześniu rozpoczną naukę w nowocześnie wyposażonej sali przyrody.

  Poprzedni artykułZmiany w Polonii Świdnica. Sara zastąpi Malczyka
  Następny artykułAlchemia teatralna w dwóch odsłonach