Zmagania ratowników w Świdnicy

  1

  Już w piątek po raz 7. startują Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, a po raz pierwszy organizację tej prestiżowej imprezy powierzono Powiatowemu Pogotowiu Ratunkowemu w Świdnicy. Zmagania najlepszych ekip ratowniczych z Dolnego Śląska będziemy mogli obejrzeć w naszym powiecie już 3 i 4 czerwca. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w piątek 3 czerwca o godz. 9.00 w hotelu „Esperanto” w Świdnicy. Godzinę później zespoły będą musiały wykonać powierzone im zadania medyczne.

  – Dzisiaj nie możemy jeszcze zdradzić, jakie zadania do wykonania dostaną zgłoszone do zawodów ekipy. Zawodnicy dowiedzą się wszystkiego na miejscu. Takie są reguły konkursu – mówi Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor pogotowia. – Cieszymy się, że tak dużo zespołów zgłosiło się do udziału w Mistrzostwach. Powierzenie ich organizacji naszemu pogotowiu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

  W sumie udział w Mistrzostwach zadeklarowało 16 ekip z Dolnego Śląska. Wśród nich jest także epika świdnickiego pogotowia. Zadania medyczne ocenią sędziowie, którzy będą pracować w trzech punktach sędziowskich usytuowanych przy parkingu TESCO, ul. Strzegomska 2, przy ulicy Łukasińskiego w Świdnicy oraz w Jaworzynie Śląskiej na terenie Żwirowni obok Hotelu Magnolia. W piątek zmagania potrwają z przerwą od 9.00 do 18.00.

  Zaraz potem o godz. 18.00 ulicami Świdnicy przejedzie duża parada z udziałem 16 ambulansów. Karetki z włączonymi sygnałami świetlnymi przejadą trasą, która będzie zabezpieczona przez policję i straż miejską. Parada wystartuje spod hotelu „Esperanto” i przejedzie ulicami: Stęczyńskiego – Esperantystów – Sikorskiego – Komunardów – Żeromskiego – Niepodległości – Wrocławska – Łączna i wróci do miejsca startu.

  W piątek przewidziano także panel naukowy, który rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa do 19.30. W ramach panelu dr Hanna Marczyńska, ordynator Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Regionalnego szpitala „Latawiec” omówi „Wczesne objawy neurologiczne udarów i krwiaków mózgu w diagnostyce zespołu ratunkowego”. Odbędzie się także prezentacja najnowszych doświadczeń w resuscytacji z wykorzystaniem urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 przedstawiona przez firmę Medtronic.

  W sobotę rozgrywki przeniosą się na świdnicki Rynek i potrwają od godz. 9:00 do 12:00. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi o godz. 12.30. Zawody zakończą się o 13.30.

  Poprzedni artykułZnajdź się na zdjęciu!
  Następny artykułDzień Dziecka po japońsku