Więcej kandydatów do sejmu

  5

  Jak już informowaliśmy, na listach Platformy Obywatelskiej do sejmu znajdzie się dwoje kandydatów z powiatu świdnickiego – Robert Jagła i Teresa Świło. Podczas wczorajszej Rady Regionalnej dolnośląskiej Platformy ustalono wszystkie nazwiska osób, które otrzymały rekomendacje struktur partii do startu w jesiennych wyborach. I jest niespodzianka – obok już wymienionych Jagły i Świło jest jeszcze dodatkowa dwójka z poparciem świdnickiej PO – Zbigniew Szczygieł i Paweł Prostak (młody działacz z Dobromierza).

  Na pierwszym planie Robert Jagła

  Jedynka na liście w Okręgu nr 2 (dawne woj. Wałbrzyskie) to Katarzyna Mrzygłocka z Wałbrzycha (obecnie poseł PO), drugi jest Jakub Szulc z Kłodzka (wiceminister zdrowia), trzeci Tomasz Smolarz (poseł PO, Dzierżoniów), czwarta Monika Wielichowska (poseł, Kłodzko), z piątego miejsca wystartuje Robert Jagła (szef powiatowej PO w powiecie świdnickim). Teresa Świło na liście kandydatów jest 9., Zbigniew Szczygieł – 10., Paweł Prostak – 15.

  Teresa Świło

  Na prośbę Donalda Tuska rady regionalne PO wstrzymały się ze wskazaniem kandydatów do senatu. Ta sprawa jest konsultowana z PSL.

  asz

  Poprzedni artykułNapad w biały dzień
  Następny artykułDrezynowanie w Jaworzynie Śląskiej