Sojka dominował w Morawie

  0

  W minioną sobotę w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie rozegrane zostały zawody Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego oraz Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody. W rywalizacji regionalnej i towarzyskiej startowali zawodnicy z 5 klubów oraz prawie 60 koni.

  Na zdjęciu Lukas Sojka

  Sobotnie zawody rozpoczęły konkursy Zawodów Towarzyskich – klasy L0, LL i L, w który rywalizowało 15 jeźdźców. W konkursie L0 najlepiej pojechała para Monika Wiśniewska i Denisa z klubu Stajnia Biały Las, drugi był Michał Konarski z LKS Stragona, a trzecia Paulina Pytel ze Stajni Biały Las.

  Podium klasy LL zdominowały reprezentant gospodarzy. Pierwsza była  Ala Olejniczak na Sipsi Fawr, Judyta Bronowicka na Jaskółce, a trzecia Eliza Sroka na Formanie. W klasie L pierwsze i trzecie miejsce przypadło Paulinie Góra na Erbim /Stajnia Biały Las/, druga była Eliza Sroka na Formanie /LKS Stragona/.

  W Regionalnych Zawodach Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego rozegrano, sześć konkursów klasy LL-kuce, LL, L, P, N i C, w których wystartowało prawie 50 koni.

  W konkursie klasy LL-kuce, gdzie wysokość przeszkód wynosi 80 cm, prym wiodły zawodniczki klubu Black Ponny Milejowice. Na czysto parkur udało się pokonać ich czterem zawodniczkom tego klubu Magdalenie Filiks, Julii Żebrackiej, Monice Matuszewskiej, Magdalenie Matuszewskiej oraz zawodniczce LKS Stragony Klaudii Kołodziej. W klasie LL bez bez błędów na przeszkodach i w normie czasu parkur pokonały cztery amazonki: Urszula Izydorczyk /bpk/, Patrycja Idziorek /bpk/, Tola Armańska /LKS Stragona/ i Anna Pielichowska /JKS Jaroszówka/.

  W L wysokość przeszkód wynosiła 100 cm,  czyste przyjazdy oddało aż do dziesięcioro zawodników: Magdalena Matuszewska /Black Ponny Milejowice/, Klaudia Kołodziej /LKS Stragona/,  Nela Tomaszewicz /LKS Stragona/, Maciej Pawlik /JKS Jaroszówka/, Michał Aibin /bpk/, Maciej Złotogórski /bpk/, Natalia Kuźma /bpk/, Wiesław Nowak /bpk/ i Agnieszka Cwynar /bpk/.

  Klasyfikacja w konkursie klasy P wyglądała następująco: 1 m-ce Lukas Sojka i Alminus, 2 m-ce Agata Jodko i Fernhill Cool Diamonnd, 3 m-ce Grzegorz Przybylski i Amigo. Parkur z przeszkodami o wysokości 110 cm na czysto udało się pokonać tylko Lukasowi Sojka, pozostałe pary otrzymały po 1 punkcie karnym za przekroczenie normy czasu.

  W kasie N i C równych sobie nie miał Lukas Sojka. W konkursie N – wysokość przeszkód 120 cm – na Dumolu zajął pierwsze miejsce, na Vlacido był drugi. W konkursie C – wysokość przeszkód 130 cm – Lukas Sojka ponownie był pierwszy Dumolu.

  Poprzedni artykułDrezynowanie w Jaworzynie Śląskiej
  Następny artykułDiecezja świdnicka na mapie