ŚKPR Świdnica gra dalej [FOTO/VIDEO]

1

Piłkarze ręczni ŚKPR Świdnica po bardzo dobrym meczu pokonali drużynę Pomezanii Malbork. Dzięki pięciobramkowej  wygranej to podopieczni Krzysztofa  Mistaka zagrają w drugiej rundzie baraży.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Dopiero w 20 minucie meczu udało się odrobić trzybramkową stratę z pierwszego spotkania. Jednak na przerwę szczypiorniści ze Świdnicy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem 15:13. W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Mistaka długo nie mogli trafić do bramki rywali. Odczarował ją dopiero Rogaczewski, rzucając ze skrzydła. Końcówka meczu była bardzo nerwowa zawodnicy zminimalizowali stratę do 4 bramek i tylko dzięki świetnej postawie w bramce Marcina Schodowskiego udało się obronić tę przewagę. W ataku warto wyróżnić Kamila Herudzińskiego, który w całym spotkaniu rzucił 6 bramek.

W drugiej rundzie baraży o grę w I lidze ŚKPR Świdnica zmierzy się z drużyna AZS AWF Warszawa.

ŚKPR Świdnica – Pomezania Malbork 25:20 (15:13)

ŚKPR: Schodowski, Olichwer, Herudziński , Rutkowski, Makowiejew, Rogaczewski, Juściński, Kłos, Bąk,  Haczkiewicz, Kijek, Mrugas, Gnysiński, Piędziak