Narkotyki w miskach

  20

  Zatrzymane dwie osoby, przechwycona amfetamina, z której można było uzyskać około 2500 porcji oraz zabezpieczona broń palna i amunicja, to efekty realizacji przeprowadzonej przez policjantów z powiatu świdnickiego. Do zatrzymania doszło na ulicy, w chwili gdy podejrzani wsiadali do samochodu. Jeden z nich, decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ze świdnickiej komendy powiatowej, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie dużej ilości środków odurzających. Zatrzymani to mieszkańcy jednej z miejscowości leżących w powiecie świdnickim, w wieku 34 i 22 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

  Do zatrzymania doszło na ulicy, w momencie, gdy podejrzani wsiadali do samochodu. Przy młodszym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli kilka porcji amfetaminy oraz broń palną i kilka sztuk amunicji. Idąc dalej tropem, policjanci sprawdzili miejsca zamieszkania obu mężczyzn. U starszego z zatrzymanych, na półkach w kuchni, znaleźli metalowe miseczki wypełnione białym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to również amfetamina. Z zabezpieczonej ilości można by było uzyskać około 2500 porcji tego narkotyku. Funkcjonariusze znaleźli tam również wagę elektroniczną, służącą do porcjowania środków odurzających.

  Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd mieli oni narkotyki, jakie było ich dalsze przeznaczenie i czy zabezpieczona broń nie była wykorzystywana do popełniania przestępstw. Starszy z mężczyzn decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany. W przeszłości był on już notowany za przestępstwa narkotykowe.

  Zatrzymani za posiadanie narkotyków i nielegalne posiadanie broni palnej, odpowiedzą teraz przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Przypomnijmy, że za posiadanie znacznych ilosci środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Katarzyna Czepil

  KPP Świdnica

  Poprzedni artykułMarinowanie Mietków 2011
  Następny artykułRunął dach. 3 osoby pod gruzami.1 nie żyje. [FOTO]