Na wakacje do Krzyżowej

  0

  Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza na tygodniowy pobyt (31.07. – 7.08.2011) do Krzyżowej dzieci z Polski i Niemiec w wieku 10-16 lat grające na instrumentach dętych i lubiące piłkę nożną.  Patronem wakacyjnego spotkania, które organizowane jest z myślą o przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej „UEFA EURO 2012”, jest Piotr Trochowski, Polak grający w reprezentacji Niemiec w piłce nożnej.

  W ramach warsztatów młodzież będzie brała udział w licznych próbach gry w orkiestrze pod kierownictwem Dietera Kanzleitera (pedagog muzyczny, trębacz, dyrygent i kompozytor), w warsztatach tematycznych oraz w treningach piłki nożnej.  -Wspólne warsztaty oparte na muzyce, sporcie to wspaniała okazja ku temu, aby w ramach wakacyjnej przygody przekazać młodym ludziom jak ważne jest wzajemne uznanie, tolerancja i szacunek do innych. – mówi Adelajda Lebioda, opiekunka projektu z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.
  Oprócz tych dziedzin, dla mniej zainteresowanych sportem i muzyką, przeprowadzone zostaną warsztaty medialne, na których młodzi ludzie będą pracować nad publikacją streszczającą ich pobyt w Krzyżowej. W programie spotkań nie zabraknie również wspólnej wycieczki do Wrocławia, zwiedzania miasta i wizyty na budowie nowego stadionu oraz wiele innych atrakcji.
  Finałem pobytu będzie otwarty festyn, podczas którego uczestnicy projektu m. in. dadzą wspólny koncert oraz rozegrają mecz piłki nożnej. Na tę uroczystość organizatorzy już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszają.

  Termin zgłoszeń: do 20.05.2011.

  Koszty pobytu: 250 zł (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i realizacja programu).

  Organizator projektu: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego we współpracy z Polsko- Niemiecką Współpracą Młodzieży, Grupą badawczą „Młodzież i Europa” przy

  Centrum Stosowanych Badań Politycznych na Uniwersytecie Ludwiga Maksymiliana w Monachium, Agencją acta 7, Fundacją Braci Golec.

  Wsparcie finansowe: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Kampania Niemieckiego Związku Piłki Nożnej „Kinderträume 2011”.

  Kontakt: Adelajda Lebioda ([email protected]) / 0048-74-8500310.

  Poprzedni artykułEleni na placu Jana Pawła II
  Następny artykułPierwszy ślub „dzieci” z SPDC Serce