„Miś” w Magazynie Swidnica24.pl

  0

  Kilka dni temu 30-tka stuknęła jednemu z najsłynniejszych polskich filmów. Dialogi z „Misia” Stanisława Barei niemal w całości znane są średniemu pokoleniu, ale co z młodzieżą? Czy to już relikt przeszłości? Urodziny skłoniły Wacława Piechockiego do refleksji nad zmieniającym się światem. Felieton znajdą Państwo w cotygodniowym Magazynie Swidnica24.pl (w menu pod hasłem Magazyn).

  Jak bardzo od czasów „Misia” zmienił się także żywot Polaka-konsumenta, można się przekonać, czytając porady Danuty Mazur, Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Słynna książka skarg i zażaleń to już tylko historia. Klient ma potężną broń w walce o swoje prawa. Jaką? Warto sprawdzić.

  Gdyby jednak nawet ta odmieniona polska rzeczywistość nadal Państwu doskwierała, zapraszamy w podróż do Toskanii. Izabela Jankowska znalazła niezwykły album i przewodnik, po lekturze którego pewnie nie jeden czytelnik zechce spakować podróżną torbę i ruszyć do kraju oliwek i słońca. A jeśli nie, to odrobinę włoskiego klimatu można stworzyć na własnym stole. Jak wyczarować panzanellę, lekką, wiosenną sałatkę, podpowiada mistrzyni kuchni, Penelopa. Zapraszamy także na spotkanie z wyjątkowym świdniczaninem, który częściej niż ktokolwiek ogląda miasto z góry. Bohaterem „Tkania życia” jest mistrz kominiarski, Bogdan Grochowski.

  Miłej lektury!

  Poprzedni artykułKary za oszukiwanie klientów
  Następny artykułEleni na placu Jana Pawła II