Japonia i Korea Pd. – nowi inwestorzy w Świdnicy!

  10

  Świdnica i powiat świdnicki budzą szczególne zainteresowanie zagranicznych inwestorów – powiedział Swidnica24.pl Marek Łyżwa, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zaawansowane o lokalizacji w świdnickiej podstrefie ekonomicznej są rozmowy z pięcioma firmami.

  Wiceprezes PAIZ Marek Łyżwa trzeci z lewej

  – Rozstrzygnięcia w sprawie dwóch to może być  kwestia czerwca-lipca – mówi wiceprezes. Jeden to japoński koncern z branży spożywczej, drugi – koreański z branży motoryzacyjnej.

  Nazw i rozmiarów obu inwestycji na tym etapie nie można ujawnić. Posłuchaj rozmowy z Markiem Łyżwą o perspektywach gospodarczych Świdnicy i powiatu świdnickiego:

  prezes_Lyzwa

  Marek Łyżwa był jednym z uczestników ostatniej sesji plenarnej II Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, podczas którego próbowano rozstrzygnąć, czy wciąż funkcjonuje podział na Polskę A i B. Z rozmowy jasno wynikało, że mimo specjalnych programów rządowych i unijnych, ów podział wciąż jest bardzo wyraźny. Przy okazji prezes Invest-Park, firmy zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną podkreślał szczególna pozycję powiatu świdnickiego. Jak stwierdził, to miejsce należy do jednego z najlepszym klimatem inwestycyjnym i szansa na stały, dynamiczny rozwój.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułRowerami po śladach słynnej opozycjonistki
  Następny artykułNiezwykła iluminacja w Kościele Pokoju [FOTO/VIDEO]