Wielkanoc. Drogi pod specjalnym nadzorem

  12

  W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi świdniccy policjanci w dniach od 22 do 26 kwietnia  prowadzić będą działania prewencyjne. Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, jak  pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 5 oraz drogę K 35, a także inne drogi na terenie powiatu świdnickiego.

  Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Kierowcy noga z gazu.

  Ponadto policja świdnicka apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiać bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

  Jeżeli Państwo planujecie w tych dniach wyjazd, to przygotowaliśmy kilka wskazówek, które zwiększą bezpieczeństwo w czasie drogi:

 • w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;
 • wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
 • zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
 • zaplanujcie miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.
 • Najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest garaż lub parking strzeżony. Jeżeli pojazd zaparkowany jest w innym miejscu należy zwrócić uwagę, aby było oświetlone, nie zasłonięte zaroślami lub zabudowaniami.
 • Nie zostawiajcie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika.Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997
 • Poprzedni artykułWieczerza paschalna dla ubogich
  Następny artykułSzukają świadków